last evolution
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

last evolution

....
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Life is just a game

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 4:23 am

Chiar daca ceasul indica o ora detul de tarzie a noptii, mai exact ora 2 dimineata, Izumi preferase sa'si petreaca noaptea in pod, chiar daca in camera care'i era destinata o astepta un pat mare si comod. Isi trecu mana prin par, apoi isi aranja mai bine bluza, privind in jurul sau cu o oarecare curiozitate. Dorea sa descopere tot ce se afla acolo, in caz ca erau si cateva "secrete" tocmai bune de "savurat". Bruneta se opri in fata unui cufar, fara sa mai tina cont de praful si toate acele cearceafuri care acopereau fiecare lucru, inclusiv cufarul din fata ei.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 5:53 am

Kazumo era si el prin zona, numai ce terminase o zi obositoare, iar mersul acasa nu i se mai parea asa interesant, acesta cara dupa el o bata de baseball, crapata in varf si bandajata cu material dintr-un tricou negru.
Acesta o observa pe fata,dar nu o deranjeaza si continua sa o priveasca...
"Hmmm, nu priecep, mai nou fetele umbla noaptea prin oras?" si acesta ridica o spranceana punandu-si gluga in cap.


Ultima editare efectuata de catre Kazumo in Sam Iul 09, 2011 6:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 6:05 am

Se intoarse instinctiv cu fata spre acel individ. Isi dadu ochii peste cap apoi se intoarse din nou spre cufar, indepartand acel cearceafde-un alb murdar ce-l inconjura si-l arunca spre tip, fara sa mai tina cont ca ridicase cam tot praful in sus.
-Ei bine, doar unele fete. Lipsa de somn.
Dadu din uemri, fara sa-l mai priveasca. Tusi tare cand simti ca praful ii inunda narile.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 6:10 am

Kazumo lasa parul sa-i acopere un ochi si zambi sinistru catre fata ridicand putin capul.
"Pheh', si daca patesti ceva?" spuse acesta continuand sa o priveasca pe fata.
Dupa cateva secunde acesta se opreste si isi scoate pachetul de tigari aprinzandu-si o tigare si sufland deasupra fetii fumul.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 7:04 am

-Degeaba. Nu ma sperii asa usor, sa stii. replica pe un ton destul de plictisit observand acel zambet pe chipul lui.
Isi trecu mana prin par cand simti ca se linisti si inspira iar aer putin mai curat. Se incrunta insa cand tipu' scoase o tigara. Stramba usor din buze.
-Esti dragut sa stingi tigara sau trebuie sa ti-o sting eu?! zise repede intorcandu'si privirea spre el si privind instinctiv fumul.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 8:28 am

Kazumo ridica sprancenele si lasa capul intr-o parte aruncand usor tigarea.
"Am inteles..." spuse acesta lasandu-se jos si uitandu-se la cufar.
"Si ce ai de gand sa faci acum?" si Kazumo lasa incet bata jos...
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 10:33 am

-Nu stiu..Poate incerc sa desfac cufarul? zambi usor ironica.
Isi atinti privirea asupra lacatului ce tinea incuiat acel cufar. Lua bata din mana baiatului, lovi lacatul de cateva ori apoi il dadu inapoi.
-Nu merge. Asta este. zise fiind deloc dezamagita apoi se aproprie de mica fereastra ce era "amprentata" de panzele paienjenilor.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 10:46 am

Kazumo incepu' sa loveasca cu piciorul cufarul.
"Da, asa e..." si acesta se aseza si el langa fata.
"Frumos peisaj" spuse baiatul luandu-si bata si dand panza la o parte, dupa care isi arunca bata.
"Totusi, cum te cheama? Eu sunt Kazumo!" sopti intainzand mana catre fata...
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 10:49 am

-Mda, frumos... zise printr-un oftat scurt.
Observa cum tanarul daduse panza la o parte. Desi nu se speria ca celelalte fete de paienjeni sau chestii din astea, ii multumi din priviri. Isi reindrepta brusc atentia spre mana lui, prinzand'o si apoi leganand'o usor.
-Izumi, incantata.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 10:59 am

"Incantat!" spuse baiatul aratandu-i fetei pachetul de tigari.
"Sa inteleg ca nu fumezi? Cati ani ani?" intreba curios Kazumo.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:02 am

-Nu! Nici macar umpic.
Chicoti usor cand vazuse pachetul de tigari.
-18 ani. Dar de unde atata curiozitate din partea ta asupra acestui subiect? intreba de-odata rezemandu'se de perete si inclinandusi capul intr-o parte, cat sa poate vedea pe fereastra ce se afla acum i ndreapta ei.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:06 am

Kazumo se intimida putin, rosindu-se in obraji.
"Meh, voiam doar sa stiu, vezi, rareori cunosti fete noaptea..." spuse acesta uitandu-se la ea si dandu-si gluga jos din cap.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:10 am

-Atunci pot spune ca ma simt flatata.
Cu o simpla miscare a maini isi daduse cateva suvite de par rebele la o parte, cat sa nu'i mai acopere obrajii , in timp ce-i prevea mai bine chipul baiatului, acum ca tot isi daduse gluga jos din cap.
-Si totusi, ce cauta un tip noaptea printr-un pod?
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:14 am

"Cautam tipi pusi pe scandal, cand era mai mic, mereu asta pateam eu, eram prins si batut de altii, acum vreau sa-i omor si eu la randul meu...da, sunt nebun, dar sunt nebun in sensul bun...Plus ca ador noaptea" si acesta se uita la bata sa rupta.
"Acum daca sunt prins probabil voi fi mancat..." si se aseza jos.
"Dar tu?"
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:17 am

-Inteleg. Dar vei avea ghinion, la ora asta toti batausii dorm.
Stramba usor din nas cand auzise toata acea "povestioara". Ducandu'si mana la ceafa il privi fara o reactie anume.
-Cum am mai zis..Lipsa de somn. Initial doream, defapt, sa-mi petrec noaptea aici, dar am ajuns cam tarziu.
Zambi scurt apoi se reintoarse spre fereastra, lasand mici urme ale degetelor sale pe suprafata transparenta din pricina prafului.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:26 am

"Da...si daca ti se intampla ceva rau, acum vorbesc serios..." si Kazumo se uita putin nedumerit la fata.
Acesta lua pachetul de tigari si il arunca de pe pod...
"Asta ca sa ma pot abtine..." ii spuse venind langa ea si zambind.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 8:09 pm

-Dragut. oricum, daca nu'l aruncai tu tot apucam eu sa ti-l iau pana la urma. zise amuzata privind in urma pachetului si batandu-l usor pe umar.
Zambi usor, privindu-l.
-Nu mi se va intampla nimic, cel putin momentan. Unele fete stiu cum sa se apere, asa ca nu trebuia sa te mai gandestii la golanii aia.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 11:41 pm

Kazumo ridica putin din spranceana.
-Da...trebuie sa stii ca daca nu ai avut o experienta de genul din care sa pierzi, nu o sa-ti fie frica pana nu ti se va intampla
Oricum, ma bucur ca nu te sperii asa usor si baiatul pleca sa se plimbe.
Vii? ii spuse acesta zambind usor si inchizand ochii.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 1:36 am

-Daca zici tu.
Privi in directia lui apoi dadu usor din umeri, urmandu-l apoi.
-Sigur, dar incotro? intreba mirata, avand in vedere ca era destul de tarziu. Nu ca i-ar fi fost ei somn sau ceva de genul.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 4:12 am

-Habar nu am, oriunde... spuse acesta cascand.
Dupa care observa o umbra in fata.
Aaa... si baiatul se intoarse la fata aratand in directia opusa.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 5:21 am

-Fie, cum vrei tu. Dar ce ai? Ai patit ceva?
Il privi nedumerita apoi ofta usor. Parea ca tipu' vazuse ceva dar Izumi nu-l lua in considerare.
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:06 am

-Aaa, nu, defapt... si Kazumo incerca sa spuna ceva, dar era impacientat
Acesta pleaca usor alaturi de fata, tot intorcand capul sau uitandu-se cu coada ochiului...
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:08 am

Continua sa mearga linistita, desi se uita din cand in cand catre Kazumo. Isi dadu ochii peste cap apoi isi duse degetul sub barbie, fara sa se opreasca insa din mers.
-Mai, dar tu chiar esti fricos!
Sus In jos
Kazumo

Kazumo


Mesaje : 72
Data de înscriere : 08/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:12 am

-Sincer? Da, ma simt foarte expus cand nu am cu ce sa ma apar... si acesta se opri din intors.
La cate probleme mi-am facut nu m-ar mira sa mor in orice moment
Problema e ca daca tu esti cu mine... si acesta se opri.
Sus In jos
Izumi

Izumi


Mesaje : 38
Data de înscriere : 09/07/2011

Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:16 am

-Sa mori in orice moment? Suna amuzant, serios.
Incerca sa rada, dar nu prea reusit. Ofta din nou apoi se opri din mers cam la un metru distanta de el.
-Scuze. Dar la ce te referi? Ce probleme ti-ai facut, si ce'i cu mine? intreba repede, fara sa'i mai permita pe moment sa raspunda la acele intrebari.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Life is just a game Empty
MesajSubiect: Re: Life is just a game   Life is just a game Icon_minitime

Sus In jos
 
Life is just a game
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
last evolution  :: Hotel :: Pod.-
Mergi direct la: